Confidenţialitate


Florin Cîțu și Marcel Ciolacu, invitați în Ucraina de preşedintele Radei Superioare


Florin Cîțu și Marcel Ciolacu, invitați în Ucraina de preşedintele Radei Superioare

Florin Cîțu a confirmat pentru Europa FM că va merge în Ucraina săptămâna viitoare, la invitația Preşedintele Radei Superioare a Ucrainei, Ruslan Stafanciuk. De asemenea, și Marcel Ciolacu, liderul PSD, va merge în Ucraina pe 27 aprilie.

Liderul PSD, invitat la Kiev

Pe 27 aprilie 2022, liderul PSD va merge și el la Kiev, fiind o vizită desfășurată preponderent în teren, care va cuprinde mai multe zone afectate de război, inclusiv zone în care armata rusă a comis atrocități.

Vizita lui Marcel Ciolacu are loc ca urmare a invitației adresate de președintele Radei Supreme a Ucrainei, Ruslan Stefanchuk.

Florin Cîțu, invitat în Ucraina

Florin Cîțu, președintele Senatului, a fost invitat în Ucraina de Ruslan Stafanciuk, Preşedintele Radei Superioare a Ucrainei.

Sursa foto: Inquam Photos / George Călin

Citește și: Avertismentul lui Ciucă: Conflictul Rusia-Ucraina poate dura foarte mult și poate ajunge și mai aproape de granițele României | VIDEO


Ultimele stiri
Ilie Bolojan este oficial președintele Partidului Național Liberal | L-a propus pe Dan Motreanu pentru funcția de Secretar…

Donald Trump impune taxe vamale de 30% de la 1 august pentru produsele importate din statele UE și…

Crima din Mureș: Suspectul acuzat că și-a ucis fosta iubită de 24 ani încă de negăsit

Iureș în rândul autorităților locale din Constanța după ce un pescar a descoperit o posibilă bucată din aripa…

Ilie Bolojan, candidat la șefia PNL: “Avem varianta să ne mulțumim cu supraviețuirea politică sau ne vom reinventa”

Președintele Dan la congresul PNL: “România are un viitor peste doi-trei ani, imediat după ce trecem de perioada…

Trei profesori din Gorj ar fi încercat să fraudeze examenul de definitivat: aveau copiuțe și dispozitive de transmis…

Candidat la funcția de prim-vicepreședinte PNL, Ciprian Ciucu: “E important ca PSD să rămână la guvernare încă un…

Cod galben de caniculă duminică în 6 județe și București

Congresul extraordinar al PNL se reuneşte pentru alegerea noii conduceri | Ilie Bolojan candidează la funcţia de preşedinte



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.