Confidenţialitate


Fed Cup: Trei debutante, în echipa României pentru întâlnirea cu Rusia


Fed Cup: Trei debutante, în echipa României pentru întâlnirea cu Rusia

Căpitanul nejucător al echipei de Fed Cup a României, Florin Segarceanu, a anunțat echipa pentru confruntarea cu Rusia de la Cluj-Napoca.

În absența Simonei Halep și a Irinei Begu, au fost convocate Ana Bogdan și Raluca Olaru, plus trei debutante: Irina Bara, Gabriela Ruse și Jaqueline Cristian.

Halep a decis să nu joace anul acesta în Cupa Federațiilor, nemulțumită de noul format al competiției, care o împiedică să se pregătească pentru principalul ei obiectiv din 2020: Jocurile Olimpice de la Tokyo.

O altă jucătoare de bază din echipa României, Mihaela Buzărnescu, este indisponibilă din cauza unei accidentări în timp ce Monica Niculescu abia a revenit în circuitul WTA după o problemă medicală.

Întîlnirea cu Rusia se va disputa în Sala Polivalentă din Cluj, la 7 și 8 februarie, iar câștigătoarea va accede la turneul final al Cupei Federațiilor, care va fi găzduit de Budapesta în perioada 14-19 aprilie.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”