FCSB câștigă la Craiova și lupta pentru titlu se decide în ultima etapă

FCSB a învins-o la limită pe CS Universitatea Craiova, 1-0 în penultima etapă a play-off-ului Ligii Întâi, și rămâne la un singur punct distanță de liderul CFR Cluj.

“Roș-albaștrii” au avut marii emoții în Bănie – golul care îi menține în lupta pentru titlu a fost marcat de Teixeira în minutul 86, după o acțiune a lui Florin Tănase. FCSB a terminat meciul cu un om în minus – Junior Morais a primit al doilea galben în minutele de prelungire ale partidei.

A fost prima înfrîngere suferită de CSU Craiova pe noul stadion Ion Oblemenco iar echipa lui Devis Mangia coboară în urma acestui eșec pe locul al 4-lea, depășită de FC Viitorul, cu care este acum la egalitate de puncte.

Lupta pentru titlu se va decide în ultima etapă, cînd FCSB va primi vizita Astrei în timp ce CFR Cluj o va întîlni, tot acasă, pe Viitorul. Ambele meciuri sunt programate duminică la ora 20.45, cînd se joacă și CSM Poli Iași-CSU Craiova.