FC Viitorul – Dinamo 1-1

Vali Lazăr a deschis scorul pentru alb-roșii înainte de pauză iar Nimely a egalat în minutul 84. Antrenorii Gică Hagi și Ioan Andone consideră că rezultatul este echitabil fiindcă oricare dintre echipe putea să câștige.
Tot aseară, în etapa a 9-a a Ligii Întâi, CSM Politehnica Iași a învins-o cu 3-2 pe Pandurii Tg Jiu și a obținut primul succes după o serie de 7 meciuri fără victorie. Gorjenii au deschis scorul încă din minutul 5 prin Alexandru, care a reușit ulterior dubla iar pentru gazde au marcat Ciucur, Boiciuc și Piccioni. Ieșenii au avut și un eliminat, pe Voicu, în minutul 90.
Astăzi sunt programate alte două meciuri: FC Voluntari – CS U Craiova de la ora 17 și Concordia Chiajna – FC Botoșani de la 20:30.