Confidenţialitate


Restricții de circulație pe mai multe drumuri din țară


Restricții de circulație pe mai multe drumuri din țară

În prezent, circulația este restricționată pe drumul național 22 D din județul Tulcea și oprită pe 12 drumuri din județele Ialomița, Olt și Vrancea pentru a permite utilajelor Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere să efectueze lucrări de deszăpezire.

La Punctul de Trecere a Frontierei Bechet este restricționată circulația autovehiculelor cu masa maximă admisă mai mică de 3,5 tone, aceasta fiind deviată către Punctul de Trecere a Frontierei Calafat, iar traficul cu feribotul între Turnu Măgurele și Nikopole este blocat.

Între timp, Ministerul de interne a făcut un bilanț al intervențiilor din ultimele 24 de ore din cauza vremii nefavorabile.  Cei de la ISU au ajutat peste 230 de  persoane care au rămas blocate cu autoturismele pe drumurile înzăpezite, din 23 județe.

Au fost 16 cazuri medicale mai deosebite, toate persoanele fiind salvate.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”