Dorin Rotariu a reușit o dublă în Cupa Belgiei; Răzvan Marin, autor al unei execuții spectaculoase

Dorin Rotariu a reușit o dublă la primul lui meci ca titular la Mouscron.

Mircea Rednic a început cu el în partida cu Tubize din 16-imile Cupei Belgiei iar atacantul de 22 de ani i-a răsplătit încrederea – a punctat o dată în fiecare repriză și Mouscron s-a impus cu 3-1.

Răzvan Marin a punctat la rîndul lui aseară. A înscris spectaculos, cu un șut de la mare distanță, iar echipa lui, Standard Liege, a ajuns în optimi după o victorie 4-0 cu Heist.

În La Liga, Florin Andone a pasat decisiv la golul victoriei lui Deportivo La Corună, 1-0 acasă cu Alaves. Costel Pantilimon a fost integralist la gazde în timp ce Andone a jucat pînă în minutul 89.

Assist și pentru Adrian Stoian, în Serie A, în meciul pierdut de echipa lui, Crotone, 1-5 în deplasare la Atalanta. Napoli a învins-o pe Lazio în derbyul rundei, 4-1, în timp ce Juventus a cîștigat la limită, 1-0, cu Fiorentina.