Dinamo – Steaua 0-0, în prima manșă a semifinalelor Cupei României

Nu au fost multe ocazii de gol iar cele mai clare le-au aparținut roș-albaștrilor, care au fost aproape să dea lovitura în minutul 86, când Stanciu a nimerit bara. Laurențiu Reghecampf i-a menajat pe Marica,  Varela sau Toșca pentru meciul de duminică, din campionat, iar Popa, Stanciu și Pintilii au intrat doar în repriza secundă aseară.
De la Dinamo au lipsit Essombe, Marc și Filip.
Atât antrenorul Stelei cât și Mircea Rednic au acuzat starea gazonului din Ștefan cel Mare și se așteaptă să fie și mai proastă duminică, astfel că au condamnat încă o data autoritățile că nu rezolvă mai repede cazul ”Arena Națională”.
Returul semifinalei Cupei României se va juca pe 20 aprilie, probabil la Pitești. Amintim, și cealaltă întâlnire din prima manșă s-a încheiat 0-0, între ASA Tg Mureș și CFR Cluj.