Dinamo – Concordia 2-3, în meciul restanță din etapa a 11-a. “Alb-roșii” au condus 1-0 și 2-1

Dinamo a pierdut restanța cu Concordia Chiajna și a ratat ocazia de a urca pe ultimul loc de play-off în Liga Întâi.

Ilfovenii s-au impus cu 3-2 în Ștefan cel Mare, în meciul din etapa a 11-a, jucat astăzi după ce săptămîna trecută a fost amînat din cauza avertizării de furtună de la București. Partida a fost una interesantă și datorită faptului că noul antrenor dinamovist Vasile Miriuţă, venit chiar de la Chiajna, și-a întîlnit fosta echipă ca adversar.

A fost 1-1 la pauză după ce “alb-roșii” au deschis scorul prin Rivaldinho, în minutul 12, iar oaspeții au punctat prin Batin, pe finalul primei reprize.

În minutul 47 Dinamo a trecut încă o dată în avantaj, gol Paul Anton, însă fostul dinamovist Bumba a restabilit din nou egalitatea, cu un șut spectaculos din afara careului. Batin a reușit dubla cu 7 minute înainte de final și a adus astfel victoria Concordiei – al treilea succes pentru ilfoveni în acest sezon.

Dinamo rămîne fără niciun punct sub comanda lui Miriuţă și este pe locul 7, la un punct distanță de ultima poziție de play-off, ocupată de ACS Poli Timișoara, și la 13 de liderul CFR Cluj.