Confidenţialitate


Dinamo București ia în calcul să-și mute echipa din campionatul României de handbal masculin


Dinamo București ia în calcul să-și mute echipa din campionatul României de handbal masculin

Situație tensionată în lumea handbalului masculin din România.

Dinamo București ia în calcul să mute echipa din “Liga Zimbrilor”, campionatul României, într-o altă țară, cum ar fi în Ungaria.

Supărarea clubului vine după ce Federația Română de Handbal a decis că din sezonul următor, echipele pot avea numai trei jucători din afara Europei.

Dinamo are acum opt jucători extracomunitari, a spus pentru Europa FM – managerul dinamoviștilor, Ovidiu Semen:

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Oficialii dinamoviști încearcă să ajungă la un acord cu Federația Româna de Handbal –  dar nu exclud să apeleze și la justiție pentru a nu-și pierde jucătorii:

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Ultimele stiri
România în Direct. Summitul B9: Mai putem plăti Ucraina pentru pacea din Europa?

Salariul mediu, aproape de 6000 de lei. Domeniile în care se câștigă cel mai mult | AUDIO

Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare