Dinamo – Astra: 1-1 în Liga 1

Dinamo a terminat la egalitate: 1-1, meciul de pe teren propriu cu Astra Giurgiu, în etapa a 13-a a Ligii 1, iar “alb-roşii” au ajuns la al 5-lea meci fără victorie.

Pentru Dinamo a marcat Adam Nemec în minutul 66, iar giurgiuvenii au punctat prin Moise, care a transformat o lovitură liberă de la 20 de metri în minutul 82.

În prima partidă de sâmbătă campioana FC Viitorul a învins-o pe teren propriu, cu 5-2, pe CSM Poli Iaşi. Cel mai bun de pe teren a fost George Ţucudean, care a marcat de 4 ori, în minutele 15, 40, 43 şi 50, celălalt gol fiind înscris de Chiţu, în minutul 44.

Pentru Poli Iaşi au înscris Platini în minutul 18 şi Jo Santos în minutul 70.

Runda a 13-a va programa şi duminică două partide: CFR ClujJuventus Colentina de la ora 18:00 şi Sepsi Sfântu GheorgheFCSB de la 20:30.