CSM București este în grupele principale ale Ligii Campionilor

Handbalistele de la CSM București, câștigatoare ale Ligii Campionilor, au ajuns din nou în grupele principale ale competiției, după victoria cu 22-20 în deplasare la Rostov Don.

Cu noul selecționer Aurelian Roșca pe bancă, româncele au început foarte slab meciul din Rusia, după un sfert de oră fiind conduse cu 9-2. Au revenit însă înaintea pauzei, mai  ales datorită suedezei Isabelle Gullden care a marcat 6 goluri, dublată de intervențiile salvatoare ale portarului Grubisic. Gullden a mai înscris de două ori în partea secundă, iar Carmen Martin a reușit la rândul ei 6 goluri, parafând calificarea.

CSM București mai are de jucat cu echipa daneză Midtylland, însă rezultatul va mai conta doar pentru palmares.