Confidenţialitate


Cseke Attila și-a preluat mandatul la Ministerul Dezvoltării | AUDIO


Cseke Attila și-a preluat mandatul la Ministerul Dezvoltării | AUDIO

Noul ministru al Dezvoltării, Cseke Attila și-a preluat mandatul luni de la predecesorul său, Ion Ștefan.

Întrebat când va fi gata primul din cele 10 noi spitale prevăzute în programul de guvernare, Cseke Attila nu a putut avansa un termen, a spus doar că există mai multe surse de finanțare:

”Acest program este un program de guvernare de patru ani. Veți regăsi textul cu privire la sursa de finanțare. Sursele de finanțare vin din trei părți: de la bugetul de stat, din fonduri europene și din Planul de Reziliență și Redresare. Acest program este până în 2024. (…)”

Audio Player
EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Ion Ștefan, fostul ministru al Dezvoltării în guvernul Orban, i-a dat cadou un borcan cu miere lui Attila.

”Vă înmânez un borcan cu miere. Sper să-l păstrați și să îl dați intact viitorului ministru, ca mierea de la acest minister să le rămână cetățenilor”, a spus Ștefan.


Ultimele stiri
O tânără de 23 de ani a murit într-un incendiu provocat intenționat în județul Mureș: familia acuză că…

Chelsea – Fluminense 22:00 | Prima semifinală din Cupa Mondială a Cluburilor are loc în această seară pe…

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a criticat noul sistem de taxare a jocurilor de noroc: “Această treabă cu jocurile…

Doliu în Texas: inundaţiile devastatoare care au lovit în sudul Statelor Unite au făcut peste 100 de morţi

Starea de alertă a fost prelungită la Praid pentru încă 30 de zile, iar lucrările de deviere a…

Cod roșu de caniculă în București | Probabilitate ridicată de averse în timpul nopţii

Peste 9.500 de candidaţi susţin proba scrisă a examenului de definitivat

Şedinţă de politică monetară la Banca Naţională a României

Protest al angajaților din Casele de Pensii din țară | În stradă sunt și salariații din Ministerul Investiţiilor…

Vijelii în vestul țării: În Arad o vilă a luat foc de la un trăsnet



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.