CS Mioveni a eliminat-o pe Steaua din Cupa Romaniei

A fost 0-0 la capătul celor 90 de minute de joc deși roș-albaștrii nu și-au menajat titularii. Nilă a deschis scorul pentru divizionara secundă în debutul prelungirilor însă Achim a egalat în minutul 114. CS Mioveni a terminat în 10, Galan fiind eliminat.
S-a ajuns la lovituri de departajare, unde primii executanți din ambele tabere au ratat: Boldrin respectiv Năstăsie. În următoarele 4 serii ambele echipe au marcat dar în cea de-a 6-a , stelistul de Amorim a trimis peste poartă, la fel cum o făcuse și Boldrin.
Antrenorul stelist Laurențiu Reghecampf a spus că este dezamăgit de jocul echipei sale și că în pauza de iarnă va schimba destul de mulți jucători.
Alături de CS Mioveni, în sferturile de finală ale Cupei României s-au mai calificat  FC Voluntari, CS U Craiova, Poli Timisioara și CFR Cluj. Astăzi se vor juca ultimele 3 mecuri din optimi: Luceafărul Oradea – Astra Giurgiu, Viitorul – Pandurii Tg Jiu și Gaz Metan Mediaș – Dinamo.