Confidenţialitate


Cod galben de vânt puternic în Bucureşti şi 11 judeţe


Cod galben de vânt puternic în Bucureşti şi 11 judeţe

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o avertizare nowcasting cod galben pentru judeţele Constanţa şi Tulcea, valabilă până la ora 12.00. În cele două judeţe, vântul atinge la rafală 60 – 70 de kilometri pe oră.

Bucureştiul şi judeţele Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Buzău, Ialomiţa, Călăraşi, Giurgiu, Teleorman şi Ilfov sunt sub avertizare cod galben până la ora 13.00. În aceste zone, vântului atinge viteze de 55-65 de kilometri pe oră la rafală.

Începând de joi dimineaţă şi până vineri, la ora 08.00, 28 de județe din centrul, sud-vestul și nord-estul țării sunt, total sau parțial, sub avertizare cod galben de ploi și ninsori.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”