Confidenţialitate


CNAIR: Au fost depuse 13 oferte pentru reabilitarea DN6 Alexandria-Craiova


CNAIR: Au fost depuse 13 oferte pentru reabilitarea DN6 Alexandria-Craiova

Treisprezece oferte au fost depuse pentru reabilitarea DN6 Alexandria-Craiova, pe un tronson de aproximativ 50 de kilometri, valoarea estimată a contractului fiind de 267,15 milioane lei fără TVA.

Durata de execuţie a contractului pentru lotul 2 – km 132+435- km 185+230 – este de 18 luni, iar lungimea drumului care urmează să fie reabilitat este de 48,009 km.

Luni a expirat termenul pentru depunerea ofertelor pentru procedura de atribuire a contractului de execuţie, a anunţat marţi CNAIR.

De asemenea, CNAIR a mai anunţat că a semnat luni cu antreprenorul Tirrena Scavi SpA. contractul pentru finalizarea lucrărilor la Nodul Gilău şi conexiunea dintre Secţiunea 2B cu Subsecţiunea 3A1, Autostrada Braşov – Târgu Mureş – Cluj – Oradea.

Valoarea de semnare a contractului este de 25,67 milioane lei fără TVA.

Durata contractului este de 118 luni, din care zece luni perioada de execuţie şi 108 luni perioada de notificare a defecţiunilor.

Construcţia podului va face posibilă deschiderea traficului pe un alt lot de autostradă, anume Gilău – Nădăşelu, lung de 8,7 kilometri. Calendarul CNAIR prevede încheierea lucrărilor la pod în aprilie 2018.


Ultimele stiri
Ungaria: Viktor Orban anunță creșterea cu 11% a salariului minim în 2026 | AUDIO

Statele Unite permit tranzacţiile cu benzinăriile Lukoil din afara Rusiei până la sfârşitul lunii aprilie

Neamț: Autocamion cuprins de flăcări în mers, în comuna Pipirig | VIDEO

Diana Buzoianu exclude varianta demisiei după criza apei de la Paltinu: „În acest caz nu există nicio urmă…

Patru drone militare neidentificate au încercat să se apropie de avionul în care se afla Volodimir Zelenski |…

Cerealele din Europa, pline de substanțe chimice: Concentrațiile sunt de 100 de ori mai mari decât în apa…

București: Bărbat decedat după ce a fost lovit de o motocicletă în Pasajul Unirii

Ucraina acuză Rusia că trimite copii ucraineni din teritoriile ocupate în tabere de „reeducare” din Coreea de Nord…

Portretul lui Moș Nicolae: Cum îl descriu copiii și cum și-l amintesc adulții. Copil: „Cred că este invizibil”…

Nicușor Dan a trimis Parlamentului, pentru reexaminare, legea privind combaterea extremismului | AUDIO