Confidenţialitate


Turcia – România 1-0 | Tricolorii ratează calificarea la Campionatul Mondial


Turcia – România 1-0 | Tricolorii ratează calificarea la Campionatul Mondial

Sursa foto: Inquam Photos / Alex Nicodim

România a ieșit din cursa pentru Campionatul Mondial. „Tricolorii” au pierdut la Istanbul, în fața Turciei, scor 0-1, după golul lui Ferdi Kadioglu din debutul primei reprize, marcat după o pasă a lui Arda Guler.

România nu va fi prezentă la Campionatul Mondial, după ce tricolorii au pierdut la Istanbul, scor 0-1, în fața Turciei. Singurul gol al meciului a fost marcat de Ferdi Kadioglu în debutul preprizei a doua, după o pasă precisă a lui Arda Guler.

Cea mai mare ocazie a echipei lui Mircea Lucescu a venit în minutul 78, când Nicolae Stanciu, intrat recent pe teren, a zguduit bara dreaptă a lui Cakir, profitând de o eroare în defensiva Turciei.

Meciul cu Kosovo sau Slovacia, programat pe 31 martie, va avea caracter amical.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”