Confidenţialitate


Bugetarii își vor lua salariile înainte de sărbători


Bugetarii își vor lua salariile înainte de sărbători

Potrivit vicepremierului Viorel Ștefan, decizia de plăti salariile până vineri, cu cel puțin 4 zile mai devreme decât de obicei, ar urma să fie oficializată miercuri, în ședința de Guvern.

Guvernul lua inițial în calcul să plătească înainte de Paște și pensiile. Deocamdată, însă, doar pensionarii din Ministerul de Interne au această certitudine. În cazul lor plățile se vor face începând de joi, a anunțat ministrul Carmen Dan, într-o postare pe Facebook.


Ultimele stiri
Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Sprijinul…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări,calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul

Belgia: Grevă generală împotriva reformelor guvernamentale. Zeci de mii de oameni au protestat la Bruxelles

Conducerea PSD se reuneşte pentru a analiza scenariile privind formarea unui nou guvern. Ce variante sunt pe masă…