Confidenţialitate


BRAŞOV: Tânăr căzut într-o râpă din Masivul Postăvaru


BRAŞOV: Tânăr căzut într-o râpă din Masivul Postăvaru

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Braşov, Ciprian Aldea, un tânăr de 19 ani din Ploieşti a fost rănit, duminică după-amiaza, pe Drumul Sulinar din Poiana Braşov care duce spre Vârful Postăvaru.

Băiatul a vrut să scurteze coborârea, alegând un traseu nemarcat şi destul de dificil, şi a căzut treizeci de metri într-o răpă, la o distanţă de trei sute de metri de telecabină.

Victima a fost preluată de jandarmii montani şi salvamontişti şi va fi transportată la Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Braşov.

La faţa locului s-au deplasat imediat doi jandarmi şi doi salvamontişti care i-au acordat primul ajutor şi l-au coborât în zona telegondolei.

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”