Anderlecht – PSG: 0-4 în Liga Campionilor

Belgienii de la Anderlecht Bruxelles, cu Stanciu şi Chipciu rezerve, au fost învinşi cu 4-0 pe teren propriu de Paris Saint-Germain, în etapa a 3-a a grupelor Ligii Campionilor.

Au marcat aproape starurile francezilor: Mbappe, Cavani, Neymar şi Di Maria. În celălalt meci din Grupa B, Bayern Munchen a trecut la fel de clar acasă, cu 3-0, de Celtic Glasgow.

În Grupa A, Benfica a pierdut la Lisabona: 0-1 cu Manchester United, iar ŢSKA Moscova a pierdut pe teren propriu cu FC Basel: 0-2.

În Grupa C s-a înregistrat surpriza etapei – Qarabag a scos un egal, 0-0 la vizita lui Atletico Madrid. Deasemenea, Chelsea Londra şi AS Roma au terminat la egalitate: 3-3. Englezii au avut 2-1 la pauză, italienii au întors scorul cu o “dublă” a lui Dzeko, iar egalarea a adus-o Hazard în minutul 75, după ce şi el mai marcase odată în prima parte.

În fine, în Grupa D, FC Barcelona a depăşit-o cu 3-1 pe Olympiakos, jucând în 10 din minutul 42, când a fost eliminat Pique. Lionel Messi a marcat şi el odată, alături de Digne şi autogolul lui Nikolaou.

Juventus Torino a învins-o pe Sporting Lisabona cu 2-1, goluri Pjanic şi Madzukic, plus autogolul lui Alex Sandro în poarta lui Juve.