Confidenţialitate


Vremea severă în Japonia: Meteorologii au emis alerte speciale, din cauza ploilor torențiale


Ploile torențiale au continuat joi în Japonia, provocând revărsări ale cursului apelor și alunecări de teren, o persoană fiind dată dispărută, au raportat autoritățile locale.

Agenția Meteo din Japonia a emis “alerte speciale” pentru prefecturile Tochigi și Ibaraki, situate la nord de Tokyo.

În prefectura Tochigi, 90.000 de persoane au primit ordin de evacuare și altor 80.000 li s-a recomandat să-și părăsească temporar locuințele.

Multe case fie au fost luate de apele umflate, transformate în adevărate torente, fie au fost dărâmate de alunecările de teren.

De asemenea, peste 20.000 de persoane din prefectura Ibaraki au primit ordin de evacuare.

Echipele de salvare încearcă joi să găsească o persoană dată dispărută, victimă probabil a alunecărilor de teren.

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”