Confidenţialitate


Victorii ”europene” pentru CSM Orade și U BT Cluj


Victorii ”europene” pentru CSM Orade și U BT Cluj

Reprezentantele României au debutat cu dreptul în turul întâi preliminar al Basketball Champions League, competiție aflată la prima ediție.
Campionii României, bihorenii au învins-o cu 71-64 pe BC Prievizda din Slovacia. CSM Oradea a revenit după ce a fost condusă cu 37-35 la pauză. Denison a fost cel mai bun marcator cu 17 puncte iar Pasalici a contribuit cu 16 puncte. Meciul retur se va juca mâine. Câștigătoarea o va întâlni în runda următoare pe Lukoil Akademic Sofia iar învinsa va continua în FIBA Europe Cup.
U BT Cluj a zdrobit-o pe campioana Ciprului, AEK Larnaca în deplasare, 78-50 cu Moldoveanu cel mai bun marcator, 16 puncte. Dacă nu se întâmplă vreun accident în returul de mâine din Sala Polivalentă de la Cluj, ardelenii vor juca apoi cu Muratbey USAK Sportif din Turcia.
Câștigătoarele întâlnirilor din turul doi preliminar se vor califica în grupele Basketball Champions League.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”