Victorie pentru Oltchim in Liga Campionilor; U Jolidon Cluj debuteaza cu un esec

Campioana Romaniei s-a impus cu 35 la 20 pe teren propriu in fata austriecelor de la Hypo Viena, in prima etapa a grupei A. Fetele pregatite de danezul Jakob Vestergaard au condus 15-12 la pauza si s-au desprins decisiv pe debutul reprizei secunde, fara sa mai cedeze initiativa pina la final.

Principala marcatoare din lotul Oltchimului a fost Bulatovici cu 10 goluri iar Cristina Neagu, revenita dupa absenta care a tinut-o aproape un an si jumatate in afara terenului, si-a trecut in cont doua reusite.

La primul sezon cu doua echipe romanesti in grupele Ligii Campionilor, U Jolidon Cluj a cedat la limita in grupa B, 27 la 28 in deplasare la formatia slovena Krim Ljubljana.