Confidenţialitate


Valorile de trafic sunt ridicate pe DN1, în staţiunile de pe Valea Prahovei


Valorile de trafic sunt ridicate pe DN1, în staţiunile de pe Valea Prahovei

Se circulă cu dificultate pe DN1, din cauza numărului mare de autovehicule care se deplasează către munte.

Valorile de trafic sunt ridicate pe DN1, în staţiunile de pe Valea Prahovei, între Cornu de Sus şi Comarnic, precum şi între Sinaia şi Buşteni, pe sensul de mers către Braşov. De asemenea, traficul este intens şi pe sensul de mers către Ploieşti, între Predeal şi Buşteni, unde s-a format o coloană de autovehicule care se deplasează cu o viteză de aproximativ 10 km/h.

Conducătorii auto sunt sfătuiţi să manifeste disciplină în trafic, să circule cu atenţie sporită, să respecte indicaţiile poliţiştilor rutieri prezenţi la faţa locului pentru dirijare, să păstreze distanţa de siguranţă dintre autovehicule şi să nu efectueze depăşiri riscante.

De asemenea, pentru a evita aglomeraţia, şoferii pot folosi ruta ocolitoare de pe DN1A: Săcele – Cheia – Vălenii de Munte – Ploieşti.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”