Confidenţialitate


USR a contestat la Curtea de Apel decizia BEC de a renumăra voturile și a cerut suspendarea renumărării până la soluționarea cauzei | AUDIO


USR a contestat la Curtea de Apel decizia BEC de a renumăra voturile și a cerut suspendarea renumărării până la soluționarea cauzei | AUDIO

USR a contestat la Curtea de Apel decizia Biroului Electoral Central de a renumăra voturile și suspendarea renumărării până la soluționarea cauzei. Reamintim, a început renumărarea voturilor în toată țara după o decizie a Curții Constuționale.

Purtătoarea de cuvânt a USR, Cristina Prună: „Vedem că nu mai contează ce votează oamenii, contează până la urmă cine numără acele voturi”

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

„USR  a depus astăzi la Curtea de Apel București o cerere de anulare a deciziei Biroului Electoral Central de renumărare a voturilor și suspendarea renumărării pânî la suspendarea cauzei. Democrația este sub asediu în aceste zile. Vedem că nu mai contează ce votează oamenii, contează până la urmă cine numără acele voturi. Asta se întâmplă cu acea decizie a Curții Constitușionale de a dispune renumărara voturilor în toată țara”, a spus Cristina Prună, purtător de cuvânt al USR.

Nu au fost semne de fraudă la alegerile de duminică.

Cristina prună, purtător de cuvânt al USR: Afost un scrutin electoral care până la urmă s-a desfășurat în mod corect

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

„Au fost nu mai puțin de 150.000 de reprezentani ai tuturor partidelor în secțiile de votare care au pus semnătura lor pe procesele-verbale și nu au existat contestații care să ne indice că numărarea voturilor ar fi fost viciată. Dimpotrivă, a fost un scrutin electoral care până la urmă s-a desfășurat în mod corect. Și de ieri a început acest haos în toată țara”, a declarat Cristina Prună.

Sursa foto: Inquam Photos / Casian Mitu

Citește și: Sorin Ioniță, Expert Forum: Așteptăm o conferință de presă la Cotroceni, să ne dea lumină șeful acestei operațiuni, președintele Iohannis. Să explice poporului care l-a ales care sunt pașii următori | AUDIO


Ultimele stiri
Rusia: Voiau să scoată din țară o bucată de meteorit prezentată drept …ornament de grădină

Turiști în adidași, întorși din drum de către jandarmii montani | VIDEO

Două femei, dintre care una minoră, au fost folosite pentru prostituție. Proxenetul a fost schimbat de cel puțin…

Alunecare de teren la Mina Rovinari, Gorj. Mai multe utilaje au fost acoperite de pământ

Nicușor Dan despre participarea României la prima reuniune a Consiliului pentru Pace, condus de Trump: “Decizia va fi…

Hunedoara: Tânăr reţinut după ce a furat un telefon folosit la monitorizarea unui agresor

Portughezii își aleg președintele

Actorii se pregătesc de proteste. “Decizia ministerului, ca actorii să stea la serviciu 8 ore pe zi, e…

Târgoviște: O adolescentă dată dispărută după ce a plecat de la un centru de plasament

Japonezii au alegeri parlamentare anticipate. Mersul la vot, o provocare: în anumite regiuni zăpada depășește un metru |…