Confidenţialitate


Un suspect a fost arestat în legătură cu atentatul terorist din Stockholm


Poliţia suedeză confirmă arestarea unui suspect în legătură cu atentatul terorist din capitala Stockholm, soldat cu 4 morți. Ar fi un cetățean uzbec, suspect de omoruri cu caracter terorist, a anunțat procuratura în timpul nopții, printr-o purtătoare de cuvânt citată de agențiile de presă internaționale. Poliția spune că suspectul ar fi șoferul camionului.

Credem că bărbatul care a fost plasat în arest este autorul” atentatului, a declarat un purtător de cuvânt al poliției, Lars Bystrom.

Bilanţul atentatului a crescut, după ce o persoană a decedat în spital ca urmare a rănilor suferite. Alte 15 persoane rămân internate. Printre răniţi se află și doi copii, unul fiind în stare critică.

Atacul a avut loc ieri după-amiază, când un bărbat a intrat cu un camion în mulţimea de pe o cunoscută strada comercială, oprindu-se în vitrina unui mall.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”