Confidenţialitate


Un nou proiect Habitat for Humanity România: 40 de case în numai 5 zile în orașul Bacău (video)


Un nou proiect Habitat for Humanity România: 40 de case în numai 5 zile în orașul Bacău (video)

În acest an, organizația internațională împlinește 40 de ani de existență, iar filiala din România 20 de ani de la înființare. Momentul va fi marcat printr-un eveniment amplu, în care voluntari din numeroase țări vor construi, alături de specialiștii Habitat, 40 de case în numai 5 zile în orașul Bacău.

 

Valoarea totală a proiectului va fi de 1,4 – 1,5 milioane de dolari. Asta include tot: costurile materialelor, voluntari, logistică, absolut tot. Casele vor ajunge la oameni care au mare nevoie de ajutor pentru a duce un trai decent.


Ultimele stiri
România în Direct. Summitul B9: Mai putem plăti Ucraina pentru pacea din Europa?

Salariul mediu, aproape de 6000 de lei. Domeniile în care se câștigă cel mai mult | AUDIO

Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare