Confidenţialitate


Tricourile jucătorilor de la West Ham-scoase la licitaţie pentru victimele din Mexic


Tricourile jucătorilor de la West Ham-scoase la licitaţie pentru victimele din Mexic

Tricourile jucătorilor de la West Ham, care vor fi purtate la meciul cu Tottenham de duminică, vor fi scoase la licitaţie, încasările urmând să meargă către victimele seismului din Mexic, informează BBC.

Atacantul mexican Javier Hernandez, în vârstă de 29 de ani, conduce iniţiativa #YoXMexico, alături de coechipierul său Miguel Layun.

Conducătorii de la West Ham vor dubla încasările, urmând să fie duse alimente şi alte obiecte victimelor dezastrului.

“Mă doare foarte tare să văd cât suferă compatrioţii mei. Ştim că mulţi ne văd ca o sursă de inspiraţie, dar pe noi ne-a inspirat acum faptul că am văzut milioane de mexicani dând o mână de ajutor fără a aştepta nimic în schimb. Eu şi cu Miguel suntem recunoscători celor de la West Ham şi fanilor pentru sprijinul oferit în aceste momente atât de dificile pentru ţara noastră”, a spus Hernandez.

West Ham a scos deja tricourile la licitaţie, iar pentru cel al lui Hernandez, cu numărul 17, s-a ajuns la suma de 2.501 de lire sterline.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”