Confidenţialitate


SUA: Vanzari de peste 12 miliarde de dolari de Black Friday


Americanii au luat cu asalt magazinele. Au făcut cumpărături atât joi, de Ziua Recunoștinței, cât și vineri, de Black Friday. În total, au cheltuit peste 12 miliarde de dolari, fără a pune la socoteală și comerțul online. Estimările au fost făcute de compania de cercetare ShopperTrak.

Numărul americanilor care au intrat în magazine în aceste zile a scăzut la 140 milioane în acest an, cu 7 milioane mai puţin faţă de anul trecut.

În plus, mulţi clienţi au mers la cumpărături pregătiţi să cumpere rapid produsul necesar sau preferat, rezistând impulsului de a face alte cumpărături.

Vânzările de Ziua Recunoştinţei şi Black Friday reprezintă un bun indicator al evoluţiei comerţului cu amănuntul în perioada sărbătorilor de iarnă.


Ultimele stiri
Libertatea presei, cel mai scăzut nivel din ultimii 25 de ani. Ce loc ocupă România în clasament |…

Sorin Grindeanu, întrebat dacă AUR este partid extremist: „Eu nu fac caracterizări”. / „Este fals că nu mai…

Jurnalistul Cătălin Striblea, despre creșterea euro: „Asta se întâmplă în situații de criză economică și politică” | AUDIO

Siegfried Mureșan: UE este îngrijorată pentru că a scăpat de Orbán și dă peste Grindeanu și Simion. „Șansa…

Noi scumpiri la pompă: cât a ajuns să coste un litru de motorină | AUDIO

Piața Victoriei. Cum vede UE alianța PSD-AUR. Explică Siegfried Mureșan, eurodeputat PNL

ANSVSA: Metro retrage mai multe sortimente de arahide Fine Life din cauza depăşirii limitelor de aflatoxine | AUDIO

Tulcea: Incendiu puternic la o pensiune din Murighiol. Flăcările s-au extins la o a doua unitate de cazare…

Aprovizionarea mondială cu orez, amenințată de războiul din Iran și de fenomenul meteo El Niño | AUDIO

Anchetă la Spitalul Județean Brașov după moartea unui pacient cu ruptură de aortă, tratat la UPU cu antiinflamatoare…