Confidenţialitate


Ştirile zilei de 25 februarie 2016 în 30 de secunde – VIDEO


Ştirile zilei de 25 februarie 2016 în 30 de secunde – VIDEO

Europa FM prezintă cele mai importante ştiri ale zilei de joi, 25 februarie, într-un rezumat video de 30 de secunde:

REZULTAT – Ministerul Sănătății a găsit cauza îmbolnăvirii bebelușilor diagnosticați cu sindrom hemolitic uremic: o tulpină foarte agresivă a bacteriei Ecoli.

DOUĂ REȚINERI – Deputatul Nicolae Păun și senatoarea Doina Tudor au fost reținuți de DNA. Ei sunt bănuiți de mai multe fapte de corupție.

RECONFIRMARE – Ministrul Justiției, Raluca Prună, o propune pentru un nou mandat la conducerea DNA pe Laura Codruța Koveși.

CONTROVERSĂ – “Trecutul nu ar trebui dezgropat” – iată ce crede fostul președinte Ion Iliescu despre dosarul Revoluției din ‘89 și despre cele ale mineriadelor.

CONFLICT – Grecia l-a rechemat de la post pe ambasadorul său în Austria, pe fundalul disputelor dintre statele europene pe tema crizei migranților.


Ultimele stiri
Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări,calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul

Belgia: Grevă generală împotriva reformelor guvernamentale. Zeci de mii de oameni au protestat la Bruxelles

Conducerea PSD se reuneşte pentru a analiza scenariile privind formarea unui nou guvern. Ce variante sunt pe masă…

Scenariile pentru viitorul Guvern. Adrian Zăbavă, analist politic: „Un guvern minoritar PNL-USR ar avea o viață extrem de…

Copilul de cinci ani dispărut în județul Sibiu, căutat de peste 24 de ore. Zeci de salvatori, drone…