Confidenţialitate


Ştirile zilei de 15 februarie 2016 în 30 de secunde – VIDEO


Ştirile zilei de 15 februarie 2016 în 30 de secunde – VIDEO

Europa FM prezintă cele mai importante ştiri ale zilei de luni, 15 februarie, într-un rezumat video de 30 de secunde:

ANCHETĂ – Copiii din Argeș cu sindrom hemolitic uremic nu s-au îmbolnăvit din cauza portocalelor. Un al doilea minor a murit în această dimineață.

VOT “PENTRU” – Deputații din comisia juridică au aprobat cererea DNA privind reținerea și arestarea deputaților Mădălin Voicu și Nicolae Păun, bănuiți de fraude cu fonduri europene.

REPARAT – După aproape 24 de ore de blocaj, sistemul electronic al cardurilor de sănătate a redevenit funcțional.

PIERDUT DEFĂIMARE – Legea defăimării nu mai include articolul despre defăimare. Criticat de ambasada Statelor Unite, inițiatorul legii, Liviu Dragnea, a anunțat că va modifica textul.

VICTIME – Două spitale din Siria au fost lovite în cursul atacurilor aeriene asupra mai multor ținte din nordul țării. Cel puțin 18 persoane au murit.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”