Steaua pierde amicalul cu Austria Klagenfurt

Steaua a debutat cu o înfrîngere în stagiul de pregătire din Austria. Echipa lui Mirel Rădoi a fost învinsă cu 5-4 în amicalul jucat în compania noupromovatei din prima ligă austriacă.

Roș-albaștrii au început slab meciul și au încasat trei dintre goluri încă din primele zece minute. Toate reușitele campioanei au venit după pauză -€“ noua achiziție Tudorie a înscris la debut iar ceilalți marcatori au fost Rîpă și Ţucudean, ultimul autor al unei duble.

Steaua a început cu Niță în poartă; Pappa, Varela, Țoșca și Tîrnovan în apărare; Enceanu și Muniru, cei doi închizători, și cu Popa, Stanciu și Tănase în spatele vîrfului împins Gabi Iancu. Rădoi a rulat apoi aproape tot lotul pe care l-a avut la dispoziție.

În următorul joc de verificare Steaua va întîlni vineri vicecampioana Poloniei, Legia Varșovia.