Steaua – Gaz Metan Mediaș 0-1

Steaua a suferit a doua înfrângere a sezonului pe teren propriu.
Conduși din minutul 26, când Mitrea a deviat în poartă șutul lui Munteanu, roș-albaștrii au ratat un penalty prin Boldrin, în debutul reprizei secunde iar apoi au avut 20 de minute de superioritate numerică după ce Crețu a fost eliminat pentru al doilea galben. Laurențiu Reghecampf i-a folosit pe Stancioiu, Popescu sau Jakolis și s-a declarat îngrijorat de jocul haotic al echipei sale și de faptul că nu a reușit să marcheze. El speră să își revină până joi când o va întâlni pe FC Zurich într-un meci ce poate fi decisiv pentru calificarea în primăvara Europa League.
În campionat Steaua are 6 puncte avans față de Viitorul și CS U Craiova, care vor juca însă astăzi în etapa a 12-a: echipa lui Hagi în deplasare la ACS Poli Timișoara iar oltenii pe teren propriu cu Dinamo, de la 20:30.