Steaua a pierdut cu 1-2 amicalul cu Ferencvaros

Steaua a pierdut ultimul meci amical din stagiul de la Marbella: 1-2 cu ungurii de la Ferencvaros. ‘Ros-albastrii’ au deschis scorul in minutul 17 prin Chipciu, iar adversarii au intors rezultatul marcand in minutele 25 si 60. Steaua a jucat in 10 din minutul 66, cand Nikolici a fost trimis la vestiare fiindca a calcat un adversar. Laurentiu Reghecampf a trimis in teren cel mai bun 11, iar pe parcurs a facut 8 schimbari, cu fotbalistii care ar avea sanse sa joace si in dubla cu Ajax Amsterdam, in Europa League. Nou-venitul Cornel Rapa a evoluat chiar din primul minut.

Amintim, tot in Spania, Steaua a mai invins-o cu 2-0 pe Dinamo Kiev, a remizat 1-1 cu FC Basel si a pierdut cu 1-2 cu Celtic Glasgow. Al 2-lea cantonament va fi in Turcia, va incepe duminica si va dura doua saptamani.