Confidenţialitate


Steaua a depus la OSIM o cerere de înregistrare a noii mărci a clubului


Steaua a depus la OSIM o cerere de înregistrare a noii mărci a clubului

Gruparea patronată de Gigi Becali a depus la Oficiul pentru Standarde Invenții și Mărci o cerere de înregistrare a mărcii Fotbal Club Steaua.

Emblema acestei mărci este reprezentată de o stea în opt colțuri inegale, de culoare albastră, într-un cerc galben. În interiorul stelei este o cruce de culoare albastră.  Culorile revendicate sunt roșu, galben și albastru.

Clubul lui Gigi Becali nu mai poate folosi marca Steaua București după la 3 decembrie 2014 a pierdut la Înalta Curte de Casație și Justiție procesul cu Clubul Sportiv al Armatei. După această decizie echipa de fotbal a înregistrat mai multe mărci cu titulatura FCSB, unele dintre acestea fiind contestate.


Ultimele stiri
Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări,calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul

Belgia: Grevă generală împotriva reformelor guvernamentale. Zeci de mii de oameni au protestat la Bruxelles