Sportul Studentesc a remizat 1-1 cu CFR Cluj

CFR Cluj a remizat 1-1 cu Sportul Studentesc in Regie, unde ardelenii nu au castigat niciodata de cand sunt condusi de Arpad Paszkany. CFR a deschis scorul in minutul 79 prin Kapetanos, dupa ce gazdele ratasera o ocazie imensa la o faza de 1 la 1 cu portarul. Scorul final a fost stabilit in prelungiri, cand Andrei Lungu a inscris cu un sut de la 18 de metri. Sportul Studentesc a jucat in 10 din minutul 54, fundasul Daniel Lung primind al 2-lea galben. Formatia antrenata de Daniel Isaila a ajuns la al 6-lea meci la rand fara infrangere, dupa ce in etapa trecuta a invins-o pe Dinamo cu 3-1, iar acum si-a marit considerabil sansele de a ramane pe prima scena, aflandu-se momentan pe pozitia a 11-a.