Confidenţialitate


Serviciul de frontieră ucrainian: Două ținte necunoscute amenință polițiștii de pe Insula Șerpilor | VIDEO


Serviciul de frontieră ucrainian: Două ținte necunoscute amenință polițiștii de pe Insula Șerpilor | VIDEO

Serviciul de frontieră ucrainean a transmis, joi, că „două ținte de nerecunoscut amenință polițiștii de frontieră de pe Insula Zmiinyi ” (Insula Șerpilor).

„Atacatorii cer soldaților grupei de frontieră Ismail să se predea. Agresorul a folosit canalul internațional de comunicare pentru siguranța navelor. Polițiștii de frontieră au preluat apărarea împreună cu Forțele Armate ale Ucrainei”, anunță polițiștii de frontieră ucraineni.

„Două ținte nerecunoscute s-au apropiat de Insula Zmiinyi ”, mai anunță Serviciul de Frontieră din Ucraina.

„Ocupatorii amenință că vor cere ca trupele de frontieră Izmail să se predea. Agresorul a folosit un canal internațional de comunicare pentru siguranța navigației.
Polițiștii de frontieră au preluat apărarea”, se mai arată în postarea de Facebook a Serviciului de frontieră ucrainean.

Europa FM a contactat autoritățile române competente, iar ulterior MapN a transmis că informațiile nu se confirmă.

„Nu confirmăm informațiile referitoare la o posibilă agresiune rusească în zona Insulei Șerpilor.”

Sursa foto: Google Images

Citește și: Biden: Rusia singură este responsabilă pentru moartea şi distrugerea pe care le vor provoca acest atac

Citește și: Ursula von der Leyen: În aceste ore sumbre, gândurile noastre sunt alături de Ucraina. Vom trage Kremlinul la răspundere!


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”