Confidenţialitate


Românii de peste 30 de ani au ales: Europa FM este radioul numărul 1 dintre stațiile private din România


Un milion și jumătate de români sunt zilnic pe aceeași frecvență cu Europa FM, potrivit celui mai recent sondaj, dat publicității de Asociația pentru audiență radio și realizat în perioada 28 aprilie – 17 august 2014.

Europa FM este radioul preferat de românii care au peste 30 de ani. Toate programele postului de radio sunt lider de audiență în această categorie de vârstă.

La nivel urban, Jurnalul de prânz prezentat de Sorin Dragomir și emisiunea ‘România în direct’ realizată de Moise Guran înregistrează cel mai mare număr de ascultători în orașele țării. Europa FM este astfel lider de audiență, între radiourile private, în intervalul orar 13:00 – 14:00.

Emisiunea matinală ‘Deșteptarea’ realizată de Vlad Petreanu și George Zafiu este ascultată zilnic de 545.000 de români, programul matinal fiind lider de audiență în orașele țării, în rândul ascultătorilor cu vârste de peste 30 de ani.

O creștere semnificativă a înregistrat și emisiunea ‘Drum cu prioritate’, realizată de Radu Constantinescu, peste 315.000 de români fiind pe frecvențele Europa FM în fiecare seară, de la 17:00 la 20:00.


Ultimele stiri
‘Corupţia Ucide’ – scrisoare deschisă către CSM: Separarea puterilor în stat nu presupune separarea Justiţiei de societate

Negocierile pentru Ucraina: Delegaţiile americană şi ucraineană salută discuţii “productive şi constructive” la Miami

AUR cere sesizarea CCR cu privire la un conflict juridic de natură constituţională între preşedinte şi puterea judecătorească

Preşedintele Nicuşor Dan discută cu magistraţii despre situaţia din Justiţie, la Palatul Cotroceni

Atac cibernetic major la Apele Române. Hackerii au cerut bani. Autoritățile spun că funcționarea stațiilor de lucru nu…

Președintele Dan:”Magistrații se tem. Au cerut să vină pe rând sau să fie preluați din benzinării, pentru a…

Președintele Nicușor Dan anunță referendum în Justiție

O dronă a fost găsită într-o pădure din județul Argeș. Aparatul avea atașată o parașută. | AUDIO

Premierul Bolojan: “Să nu ne lăsăm atrași de nostalgii periculoase”. Director IICCMER: “Valul extremist are toate condițiile să…

Președintele Nicușor Dan: Am primit sute de pagini de materiale ”relevante” despre problemele din Justiţie