Rezultate din meciurile amicale

Rapid a debutat cu o victorie in stagiul de pregatire din Antalya, 2 la 1 in fata norvegienilor de la Brann Bergen.

Giulestenii au deschis scorul la sase minute dupa pauza, prin Teixeira, fiind insa egalati imediat. Diferenta a fost facuta in minutul 81 de Alexandru Ionita, care a redebutat astfel cu gol dupa revenirea la Rapid.

Aflata de asemenea la primul amical in Antalya, Dinamo a fost invinsa de FC Taraz din Kazahstan cu 1 la 0. Fara sapte jucatori, convocati la echipele nationale, liderul Ligii Intai a primit golul in minutul 70.

In alte meciuri de verificare, Universitatea Cluj a cedat de asemenea 0 la 1 in compania polonezilor de la Lechia Gdansk in timp ce FC Brasov s-a impus 2-0 cu formatia georgiana Torpedo Kutaisi.