Rezultate din Liga Campionilor

Paris Saint Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 3-2.

Cu o singura victorie in ultimele 5 partide si fara Ibrahimovici, Lavezzi si Thiago Silva, francezii au condus in permanenta. David Luiz a deschis scorul in minutul 10, Messi a egalat imediat dar Veratti a facut 2-1 la jumatatea primei reprize. Dupa pauza Matuidi a dus scorul la 3-1 si Neymar a marcta ultimul gol al meciului in minutul 56.

In aceeasi grupa, APOEL Nicosia si Ajax au remizat 1-1.

Tot 1-1 s-a incheiat un alt derby, Manchester City – AS Roma. Aguero a transformat un penalty in minutul 6 dar Totti a egalat dupa 20 de minute si a devenit, la 38 de ani, cel mai varstnic marcator din istoria competitiei. Bayern Munchen s-a impus in deplasare la CSKA Moscova, 1-0, dintr-o lovitura de la 11 metri executata de Muller.

Sahtior Donetsk a remizat 2-2 cu FC Porto. Pyatov a aparat un penalty in prima repriza, iar Alex si Adriano au facut 2-0 pentru echipa lui Mircea Lucescu in partea a 2-a. Martinez a reusit insa o dubla – a transformat o lovitura de pedeapsa in minutul 89 si a egala in al 4-lea minut de prelungiri. In celalalt meci din grupa Bate Borisov a invins-o cu 2-1 pe Atletic Bilbao.

In fine, Chelsea a castigat cu 1-0 in deplasare la Sporting Lisabona iar Schalke 04 a remizat surprinzator, 1-1 cu Maribor.