Rezultate din Grupa B la Cupa Confederațiilor

Naționala Camerunului a remizat, joi, la Sankt Petersburg, scor 1-1, cu selecționata Australiei, în etapa a 2-a a Grupei B de la Cupa Confederațiilor.

Golurile au fost marcate de Zambo Anguissa în minutul pentru africani și Milligan în minutul 60, din penalty, pentru australieni. Camerunezii Ngadeu și Collins Fai, foști jucători în Liga 1, la FC Botoșani și Dinamo, au fost integraliști.

Reprezentativa Germaniei a remizat, la Kazan, tot 1-1, cu echipa statului Chile. Au marcat Stindl în minutul 41 pentru nemți și Sanchez în minutul 6 pentru Chile.

Cu o etapă înainte de final, Chile și Germania sunt la egalitate în clasament, cu câte 4 puncte, iar Australia și Camerun au câte un punct. Duminică se joacă partidele ChileAustralia și GermaniaCamerun.