Real Madrid – Tottenham: 1-1 în Liga Campionilor

Campioana Europei, Real Madrid a remizat, 1-1 pe teren propriu, meciul cu Tottenham Hotspur, din etapa a 3-a a grupelor Champions League.

În Grupa H, pe “Santiago Bernabeu”, englezii au avut 1-0 după un autogol al lui Varane în minutul 28, iar Cristiano Ronaldo a egalat din penalty în minutul 43. În cealaltă partidă a grupei, APOEL Nicosia a terminat la egalitate, tot 1-1, acasă, cu Borussia Dortmund.

În Grupa E, FC Liverpool a realizat scorul etapei: 7-0 cu Maribor. Firmino şi Salah au reuşit câte o “dublă”, iar celelalte goluri le-au marcat Coutinho, Oxlade-Chamberlain şi Trent. În aceiaşi grupă, Spartak Moscova a depăşit-o la fel de clar, cu 5-1, pe FC Sevilla.

În Grupa F, Feyenoord a pierdut acasă cu Şahtior Doneţk, scor 1-2, iar Manchester City a trecut de Napoli cu 2-1.

În Grupa G, AS Monaco a cedat la Monte Carlo în faţa lui Beşilktaş: 1-2 şi Leipzig a învins-o pe FC Porto cu 3-2, toate golurile fiind marcate în prima repriză.