Rapid – Concordia Chiajna 1-0

Lupta pentru evitarea retrogradarii devine tot mai palpitanta in Liga Intai.
Aseara, in ultimele meciuri din etapa a 27-a , Rapid a invins-o cu 1-0 pe Concordia Chiajna iar U Cluj s-a impus cu acelasi scor in deplasare la Pandurii Tg Jiu.
In Giulesti, la debutul lui Cristiano Bergodi, Gecov a fost dinnou eroul echipei – a marcat in minutul 30 unicul gol. Amintim, cehul a inscris si in victoriile la limita cu Steaua si Gaz Metan, adica in 3 din cele 4 meciuri castigate de Rapid in retur.
La Tg Jiu, Pandurii a ratat un penalty prin Mihai Roman in debutul reprizei secunde iar in minutul 70 Nuno Viveiros a dat lovitura pentru U Cluj. Ardelenii au parasit astfel zona retrogradarii, fiind primii deasupra liniei, cu un punct peste FC Brasov. Rapid este pe locul al 15-lea, la 4 puncte de salvare.