Confidenţialitate


Rafael Nadal, eliminat la Australian Open


Rafael Nadal, eliminat la Australian Open

Surpriză la Open-ul Australiei. Liderul mondial Rafael Nadal a fost eliminat în sferturile de finală de austriacul Dominic Thiem, al 5-lea clasat în ierarhia tenisului profesionist masculin.

Rafa Nadal și Dominic Thiem au oferit publicului cel mai strâns duel de până acum la Grand Slam-ul australian.

S-au luptat 4 ore și 15 minute, iar austriacul s-a impus în 4 seturi, dintre care 3 la tie-break: 7-6, 7-6, 4-6 și 7-6.

Thiem îl va înfrunta în semifinale pe germanul Alexander Zverev, numărul 7 ATP, care l-a scos tot azi pe elvețianul Stanislas Wawrinka, deasemenea în 4 seturi: 1-6, 6-3, 6-4, 6-2.

Amintim, în celălalt penultim act masculin de la Melbourne, se vor lupta numerele 2 și 3 în clasamentul mondial: Novak Djokovic și Roger Federer.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”