Radu Ștefan, Vlad Chiricheș și Florin Andone au marcat pentru echipele lor

Radu Ștefan i-a înscris un gol lui Ciprian Tătărușanu în victoria lui Lazio Roma, 3-1 cu Fiorentina.
Fundașul român a stabilit scorul final, în minutul 90, în urma unui contraatac. Lazio a condus cu 2-0 la pauză iar Fiorentina a ratat un penalty în debutul reprizei secunde.
Și Vlad Chiricheș a marcat  la capătul unei faze pe care tot el a inițiat-o, în minutul 70 al meciului Napoli – AC Torino 5-3. Celelalte 4 goluri ale echipei sale au fost marcate de belgianul Mertens.
Napoli și Lazio sunt despărțite de golaveraj pe pozițiile a 3-a și a 4-a în timp ce Fiorentina este a 8-a în Serie A.

Să mai spunem că și Florin Andone a punctat pentru Deportivo la Coruna , în victoria 2-0 cu Osasuna, și a ajuns la 6 goluri în ultimele 6 etape din Spania.