PSG a făcut din nou spectacol în campionatul Franței

Paris Saint-Germain a învins-o cu 4-1 pe Rennes, în etapa a 18-a a primei ligi franceze, în care rămâne lideră detașată.

Brazilianul Neymar a reușit o “dublă” în minutele 4 și 76, celelalte goluri ale parizienilor fiind înscrise de Mbappe în minutul 17 și Cavani în minutul 75. Rennes a marcat doar în minutul 53 prin Mubele, dar a ratat și un penalty spre finalul jocului.

Ambele echipe au terminat meciul în 10, după eliminările lui Andre de Rennes în minutul 64 și Kimpembe de la PSG în minutul 89.

Paris Saint-Germain rămâne la 9 puncte în fața ocupantei locului secund, AS Monaco. Formația din Monte Carlo a trecut la rândul ei cu 4-0 de Saint-Etienne, în deplasare.

Pe locurile 3 și 4 sunt Olympique Lyon și Olympique Marseille, care se vor înfrunta duminică seară, în derby-ul rundei.