Confidenţialitate


Provocarea dimineții: Ai 500 de lei și poți cumpăra 3 produse pentru situații urgente. Ce alegi?


Provocarea dimineții: Ai 500 de lei și poți cumpăra 3 produse pentru situații urgente. Ce alegi?

În multe țări, de teama epidemiei de coronavirus, s-a întâmplat ca oamenii să golească rafturile magazinelor în căutare de provizii.

Oamenii se tem că vor fi izolați în locuințe și vor să aibă cămările pline cu conserve, apă, paste ori hârtie igienică.

De altfel, din cauza acestui produs unii cumpărători s-au bătut într-un magazin din Australia. Problema hârtiei igienice nu există doar în Australia – situații asemănătoare se înregistrează și în Singapore, Japonia sau Hong Kong.

În același timp, un lanț de magazine din Marea Britanie a trecut la raționalizarea produselor.

Vlad, George și Luca le-au lansat o provocare ascultătorilor : să spună doar trei produse pe care le-ar lua pentru situații de urgență dacă ar merge la cumpărături cu 500 de lei.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Puteți reasculta Deșteptarea din secțiunea podcast Europa FM, cu ajutorul aplicației gratuite pentru Android și IOS Europa FM sau direct în Spotify și iTunes.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”