Confidenţialitate


Procurorii DNA extind urmărirea penală împotriva deputatului Sebastian Ghiță


Procurorii DNA extind urmărirea penală împotriva deputatului Sebastian Ghiță

Procurorii DNA extind urmărirea penală împotriva deputatului Sebastian Ghiță. Acesta este suspectat de noi fapte de corupție comise pe vremea când acesta era parlamentar, dar și înaintea mandatului.

Sebastian Ghiță a fost citat astăzi la DNA Ploiești. Anchetatorii ar urma să extindă sechestrul pe averea sa, în condițiile în care pe o parte din bunurile acestuia a fost deja pus sechestru în dosarul în care este urmărit penal pentru sprijinirea unui grup infracțional, alături de Iulian Herțanu, cumnatul premierului Victor Ponta.

Tot la DNA Ploiești va ajunge și soacra lui Vlad Moisescu, al cărei nume apare într-un contract de împrumut, despre care se spune că ar avea o valoare de 670 de milioane de euro.

 


Ultimele stiri
Plajele debarcării din Normandia și Muntele Olimp din Grecia – înscrise în Patrimoniul Mondial UNESCO

Ministrul interimar al Apărării: „România nu este în război, doborârea dronelor nu trebuie să devină un obicei, pentru…

Radu Miruță: „Vom doborî drone cât timp ne permitem.” „Decizia de doborâre se ia la nivel NATO, dar…

Bilanț MApN: De la începutul războiului din Ucraina, 33 de drone ruseşti au pătruns în spațiul aerian românesc

Ambasadorul Rus la București convocat la MAE, după incidentele repetate cu drone care au pătruns în spațiul aerian…

Cod galben de instabilitate atmosferică, intensificări ale vântului, vijelii și ploi torențiale, luni

O nouă dronă a fost doborâtă de un avion F-16 al Forțelor Aeriene Române, deasupra apelor teritoriale ale…

Alertă extremă emisă de ISU pentru nordul județului Tulcea

Report de peste 8,61 milioane de euro la Loto 6/49

Un mort şi 16 răniţi după ce o maşină a intrat în mulţime la Gay Pride de la…



Europa FM
Ascultă Europa FM în aplicație
Radio live, podcasturi, știri și alerte importante.
Instalează