Confidenţialitate


Primarul Firea: Copacul căzut peste un om era pe un spaţiu privat


Primarul Firea: Copacul căzut peste un om era pe un spaţiu privat

Primarul general al Capitalei a declarat, miercuri seara, că arborele doborât de vânt care a ucis în bărbat în sectorul 5 se afla pe un spaţiu privat.

Gabriela Firea a ţinut să precizeze, într-o emisiune tv, că astfel de copaci se află în responsabilitatea respectivilor proprietari de imobile şi de curţi.

‘Copacii din parcuri şi de pe aliniamentele stradale sunt în administrarea ADP-urilor de sectoare care, ani de zile, au fost ţinuţi cu avize de toaletare sau defrişare în caz de regres şi de declin (…) pentru că unor funcţionari, în anii trecuţi, le era frică să dea acele avize pentru că săreau toate ONG-urile din Bucureşti şi creau atmosferă şi făceau mitinguri şi proteste’, a adăugat Gabriela Firea, la Antena 3.

Un bărbat a murit, miercuri seara, în Bucureşti, după ce un copac doborât de vânt a căzut peste el, pe şoseaua Viilor din sectorul 5. Victima a fost lovită la nivelul capului. Tot în Capitală, mai multe maşini au fost avariate în timpul furtunii.

 


Ultimele stiri
Însărcinatul cu afaceri al României la Moscova a fost convocat pentru joi la Ministerul Afacerilor Externe al Rusiei

Trei bărbaţi au fost reţinuţi de Poliţie după scandalul izbucnit la Maternitatea din Brașov | VIDEO

Festivalul „Puppets Occupy Street” a început la Craiova. Artiști din 16 țări, spectacole și parade în aer liber…

Bucata de dronă găsită pe plaja din Olimp a fost detonată | AUDIO

Trotinetiștii din București, opriți de Poliția Locală. S-au dat 15 amenzi, după ce polițiștii au constatat că cei…

Trei tineri din Brașov, salvați cu elicopterul din Bucegi după ce au rămas blocați pe un traseu dificil…

Culturi agricole distruse după o furtună cu grindină în Gorj. Probleme și cu circulația feroviară | AUDIO

SUA suspendă programările pentru vize la nivel mondial. Interviurile deja stabilite, anulate | AUDIO

Păpădia: mai mult decât o buruiană

Cel puțin 15 nou-născuți au murit la o maternitate din Islamabad, în urma unui incendiu. Premierul Pakistanului cere…



Europa FM
Ascultă Europa FM în aplicație
Radio live, podcasturi, știri și alerte importante.
Instalează