Poli Timişoara – CSU Craiova: 2-0 în Liga 1

CS Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 în deplasare pe ACS Poli Timişoara, în etapa a 13-a a Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Martici în minutul 27 şi Burlacu în minutul 89, dar bănăţenii au jucat în 10 din minutul 33, când Ţigănaşu a primit cartonaşul roşu pentru un fault la Mitriţă, care a fost şi el eliminat, după ce a fost înlocuit din cauza unei accidentări şi a provocat o încăierare în drumul spre vestiare, la pauză.

Tot vineri, în debutul rundei, Gaz Metan Mediaş a învins-o pe teren propriu, cu 1-0, pe FC Botoşani, gol înscris de Roberto Romeo în minutul 66.

Sâmbătă se vor juca alte două partide în Liga 1: FC ViitorulCSM Poli Iaşi de la ora 18:00 şi DinamoAstra Giurgiu de la 20:30.