Poli Iași – Poli Timișoara: 1-0 în Liga 1

CSM Poli Iași a învins-o cu 1-0, pe teren propriu, pe ACS Poli Timișoara, în etapa a 3-a a play-out-ului Ligii 1. Golul a fost marcat de Bole în minutul 46, iar ambele echipe au terminat meciul cu un jucător în minus. Ţigănaşu a fost eliminat de la gazde în minutul 62 pentru al 2-lea galben, iar bănățenii l-au pierdut pe Josip Soljic în minutul 64, care a primit cartonaș roșu direct pentru un fault ca ultim apărător.

CSM Poli Iași urcă acum pe locul al 2-lea în play-out, la două puncte de lidera Gaz Metan Mediaș, care mai are însă de jucat mâine, la FC Voluntari. ACS Poli Timișoara rămâne pe locul al 6-lea, la egalitate cu poziția a 7-a ocupată de Chiajna și cu două puncte mai puțin decât Pandurii, care este pe locul al 5-lea.